افزونه های امنیت وردپرس

برقراری کامل امنیت در وردپرس با افزونه iThemes Security

برقراری کامل امنیت در وردپرس یکی از اقدامات مهم بعد از نصب وردپرس می باشد. امروز در این مقاله قصد دارم افزونه ای را به شما معرفی کنم که می توانید امنیت وردپرس خود را به حد مطلوبی برسانید.

افزونه iThemes Security

در حال حاظر 27 الی 30 درصد سایت ها با CMS یا سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده اند، به دلیل اپن سورس بودن وردپرس، سایت هایی که با وردپرس ساخته شده اند جزو اهداف هکرها قرار دارد.

افزونه iThemes Security این امکان را برای شما فراهم می کند تا مشکلات امنیتی سایت خود را برطرف کنید و یک سایت با امنیت مطلوب داشته باشید.

خصوصیات کلیدی افزونه iTheme Security

قابلیت های افزونه iTheme Security

ماحافظت در برابر ورود افراد غیر مجاز

این افزونه با محدود کردن تعداد لاگین ها اشتباه و افراد غیر مجاز جلوی ورود آن ها به سایت شما را می گیرد. اگر فردی قصد حدس زدن رمز شما را داشته باشد یا قصد بروت فورس کردن سایت شما داشته باشد بلاک می شود.

تغییرات فایل را آشکار می کند

اگر هکری وارد سایت شما شود قطعا فایل هایی را اضافه یا حذف یا تغییر می دهد، تغییرات اخیر فایل توسط یک ایمیل به شما این موضوع را گزارش می دهد.

کشف و ردیابی خطای 404

ربات های زیادی برای پیدا کردن صفحه ورود سایت شما هستد که در این صورت با خطاهای زیاد 404 مواجه می شود، یکی دیگر از قابلیت های این افزونه این است که چنین آیپی هایی را بعد از زمانی که شما مشخص کردید قفل کند. (مثلا 40 تلاش در 5 دقیقه)

رمز عبور قوی

یکی دیگر از قابلیت های iThemes Security این است که شما می توانید مشخص کنید که کدام سطح از کاربران (مدیران، کاربران عادی و…) بر روی سایتتان نیاز به پسورد عبور قوی دارند، یکی از ساده ترین راه برای افزایش امنیت پسورد قوی می باشد.

تحریم کاربران بدخواه

این قابلیت مانع ورود کاربران بدخواه به سایت شما می شود، افراد بدخواه تعداد زیادی لاگین کرده اند اما با خطا رو به رو می شوند و همینطور افرادی که با خطای 404 زیادی تولید کرده اند.

این مطلب را از دست ندهید:  جلوگیری از عضویت در وردپرس با ایمیل های نامعتبر با افزونه Ban Hammer

مد حالت دور(away)

در این حالت داشبورد وردپرس در ساعت های خاص از دسترس خارج می شود بنابر این هیچ فردی نمی تواند مخفیانه وارد شده و تغییراتی ایجاد کند.

ورود پنهان

این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا شما صفحه ورود به پیشخوان را تغییر دهید.

تهیه نسخه پشتیبانی از پایگاه داده

این افزونه به صورت زمانبندی شده از پایگاه داده شما نسخه پشتیبانی تهیه می کند و از طریق ایمیل در اختیارتان قرار می دهد.

نکته جالب این است اگر شما از افزونه پشتیبان گیری وردپرس استفاده می کنید این افزونه نسخه های پشتیبان موجود را به طور کامل جمع آوری کرده و خارج از سایت ذخیره می کند.

آگاه سازی از طریق ایمیل

اگر فردی سعی در وارد شدن به سایت شما را داشته باشد و چند ورود ناموفق داشته باشد یا فایلی در سیستم تغییر کند این افزونه از طریق ایمیل شما را آگاه می کند.

تغییر WordPress Salts

افزونه آیتمز WordPress Salts & Keys را هر از گاهی بروزرسانی می کند و پیچیدگی جدیدی در کلیدهای امنیتی وردپرس ایجاد می کند.

مقایسه و تطبیق فایل به صورت آنلاین

هرگونه تغییرات که ایجاد بشود آیتمز از آن مطلع می شود، این افزونه تمامی فایل ها را با نسخه WordPress.org مقایسه می کند و اگر تغییری ایجاد شده باشد به شما اطلاع می دهد.

Google reCAPTCHA

Google ‘s reCAPTCHA به شما کمک می کند تا امنیت صفحات ورود، ثبت نام، ثبت نظر افزایش دهید.

تایید اعتبار دو مرحله ای

ای قابلیت کاربران را مجبور می کند علاوه بر رمز عبور خود یک کد ثانویه روی موبایلشان ارسال شود تا بتواند وارد شود. ای قابلیت این امکان را به شما می دهد اگر فردی رمز عبور شما را حدس زد نتواند وارد سایت شما شود.

برقراری کامل امنیت در وردپرس با آیتمز بسیار ساده در عین حال قدرتمند است، این افزونه می تواند کل ساختمان یا سایت شما را از آسیب پذیری هایی که منجر به هک شدن سایت شما می شود را برطرف کند.

آرین لاوی

آرین لاوی هستم؛ هم بنیانگذار " آقای امنیت " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی امنیت وب و امنیت وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا وبسایت امنی داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن