افزونه های امنیت وردپرس

امنیت بیشتر وردپرس با ایجاد تایید دو مرحله ای برای کاربران

افزایش امنیت سایت یکی از مسائلی است که اهمیت بسیاری دارد، شما می توانید با ایجاد تایید دو مرحله ای برای کاربران امنیت سایت خود را افزایش دهید.

ایجاد تایید دو مرحله ای باعث می شود از ورود فرد قابل اعتماد به پیشخوان سایت خود اطمینان خاطر داشته باشید. برای ایجاد تایید دو مرحله ای افزونه های متعددی موجود است اما من برای شما افزونه two factor را پیشنهاد می کنم.

ایجاد امنیت با تایید دو مرحله ای برای کاربران در وردپرس

این افزونه ای که به شما برای وردپرس پیشنهاد می کنم، در مخزن وردپرس به ثبت رسیده که شما می توانید به راحتی این افزونه را به سایتتون اضافه کنید.

با استفاده از این افزونه می توانید برای هر کاربر امکان تایید دو مرحله ای را فعال یا غیرفعال کنید، و از امکاناتی مثل ارسال کد بهره ببرید.

چنانچه تمایل دارید امنیت وبسایت خود را بالا ببرید، و از هک شدن آن جلوگیری کنید این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کنید و با کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب آن کنید.

بعد از نصب افزونه two factor هیچ منو یا زیر منوی خاصی برای تنظیمات به پیشخوان شما اضافه نمی شود. برای ایجاد تایید دو مرحله ای برای کاربران وبسایت خود، کافی است به منوی کاربران >> شناسنامه شما یا از سمت چپ روی ویرایش شناسنامه من بروید.

امنیت بیشتر وردپرس با ایجاد تایید دو مرحله ای برای کاربران
امنیت بیشتر وردپرس با ایجاد تایید دو مرحله ای برای کاربران

همانطور که در تصویر می بینید یک عنوان به نام Two-Factor Options اضافه شده است که می توانید نسبت به نیازتون احراز هویت دو مرحله ای مناسب را انتخاب کنید.

این مطلب را از دست ندهید:  امنیت وردپرس با افزونه cloudflare

با کمک این افزونه با روش های زیر می توانید تایید دو مرحله ای ایجاد کنید:

Email: اگر این گزینه را فعال کنید، کد تایید احراز هویت کاربر به ایمیل او ارسال می شود، و با وارد کردن کد احراز هویت که به ایمیل او ارسال شده است می تواند وارد پیشخوان سایت شود.

Google Authenticator: اگر این گزینه فعال شود شما باید اپلیکیشن Google Authenticator  را دانلود کنید  تا بتوانید QR ایجاد شده را اسکن کرده و موقع ورود خود به پیشخوان خود با کمک اپلیکیشن احراز هویت شوید.

U2F: اگر تمایل به استفاده از این گزینه را دارید باید سایت شما دارای SSL باشد تا بتوانید تایید دو مرحله ای را برای کاربران خود فعال کنید. با استفاده از این گزینه می توانید در بخش Security Keys کلیدهای دلخواه خود را برای احراز هویت ایجاد کرده و از آن ها استفاده کنید.

Single Use: اگر این گزینه فعال شود به شما کمک می کند تا کد های احراز هویت یکبار مصرف برای خود تولید کرده و در هر بار ورود با یکی از آن کد ها برای احراز هویت خود استفاده کنید.

جمع بندی برای این افزونه، افزونه که در ای مقاله پیشنهاد شد افزونه مفیدی برای افزایش امنیت سایت شما است تا بتوانید با ایجاد کد دو مرحله ای برای احراز هویت کاربران خود از امنیت سایت خود خاطر جمع شوید.

آرین لاوی

آرین لاوی هستم؛ هم بنیانگذار " آقای امنیت " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی امنیت وب و امنیت وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا وبسایت امنی داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید