آموزش امنیت وردپرس

امنیت بیشتر وردپرس با تغییر پیشوند پایگاه داده

امنیت بیشتر وردپرس با تغییر پیشوند پایگاه داده

یکی از هدف های مورد علاقه هکر ها پایگاه داده است، زیرا هر اطلاعاتی که از سایت شما باشد در آن ذخیره می شود.

هکر ها یا اسپمر ها با از کدهای مخربی برای تزریق Sql استفاده می کنند، و بیشتر افراد فراموش می کنند که پیشوند پایگاه داده خود به موقع نصب وردپرس تغییر دهند.

قبل از شروع لطفا از سایت خود بکاپ بگیرید، تا در صورت نیاز یا اشکال از آن استفاده کنید. اگر سایت شما پر بازدید است بهتر است بازدیدکنندگان را به یک صفحه نگهداری موقتی هدایت کنید.

پیشوند جداول در wp-config.php تغییر دهید!

فایل wp-config.php در جایی که وردپرس را آپلود کردید پیدا کنید، خط پیشوند جدول را از wp_ به هر چیزی که مایل هستید تغییر دهید.

حالا خطی شبیه خط زیر دارید:

شما دوستان می توانید این پیشوند را تنها با عدد یا حروف پر کنید.

تغییر نام جداول همه پایگاه داده ها

به پایگاه داده خود دسترسی پیدا کنید و نام جداول را به هر چیزی که مایل هستید تغییر دهید اگر هاست شما سی پنل می باشد می توانید به دنبال phpMyAdmin بگردید.

اگر در وردپرس جداول زیادی داشته باشید تغییر دستی آن کمی مشکل ساز است به همین دلیل از کوئری Sql استفاده می کنیم.

خیلی مهم است شما برای سایر افزونه ها که دارای جدول در پایگاه داده هستند خطوطی اضافه کنید، این کار باعث می شود پیشوند همه جداول به راحتی عوض بشوند.

این مطلب را از دست ندهید:  محافظت از وردپرس در برابر حملات DDos

شما باید به دنبال options table برای هر فیلد که از پیشوند wp_ استفاده می کند باشید، برای راحتی کار از کوئری زیر استفاده کنید:

کوئری بالا نتایج زیادی را بر می گرداند، برای همین باید تمامی این خطوط را تغییر دهید.

کار بعدی که باید انجام بدهید گشتن دنبال usermeta برای هر فیلد که از پیشوند wp_ استفاده می کند باشید، برای این کار از کوئری زیر استفاده کنید:

تعداد ورودی ها به تعداد افزونه ای که بر روی سیستم خود نصب کرده ای متفاوت خواهد بود، و فقط کافیست هر چیزی که پیشوند wp_ دارد تغییر دهید.

اگر برای شما این مراحل دشوار است بهتر است از افزونه هایی که مربوط به این کار می باشد استفاده کنید. بعد از این که این مراحل را طی کردید سایت خود را تست کنید.

اگر مراحل را به درستی طی کرده باشید سایت شما باید به درستی بالا بیاید، بهتر است بعد از اعمال تغییرات یک بکاپ جدید از سایت خود تهیه کنید.

آرین لاوی

آرین لاوی هستم؛ هم بنیانگذار " آقای امنیت " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی امنیت وب و امنیت وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا وبسایت امنی داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید