اخبار امنیت وب
موضوعات داغ

حملات گسترده DDoS بر روی کسب کارهای اینترنتی

در پی این حملات شدید مرکز ماهر (مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای) مرکز این نوع حملات را پیدا نکرده است.

همچنین با با وجود تهدید شدن کسب کار های داخلی یا کسب کار هایی که سرویس هایشان دچار اختلال شده اند، هیچ یک از مراجع امنیتی یا قضایی واکنشی نشان نداده اند.

محمد جعفر نعناکار مدیر کل سازمان فناوری اطلاعات با نامه ای به معاون دادستان کل کشور آمادگی این سازمان را برای دستگیری عامل حملات دیداس اعلام کرد.

شروع داستان از کجا بود؟

حملات دیداس یا حملات منع سرویس توضیع که مخفف Distributed denial-of-service از جمله از حملات رایج سایبری می باشد.

در این نوع حملات سرورهای یک ارائه دهنده سرویس مورد حمله قرار می گیرده، حجم زیادی از تقاضای (کاذب) باعث از کار افتادن سرور می شود.

لازم به ذکر است اولین بار نیست که سایت های ایرانی مورد این نوع حملات قرار می گیرند، ابتدای سال 95 درگاه های پرداختی همچون زرین پال، مهرپال، آزادپی مورد این نوع حملات قرار گرفت.

این مطلب را از دست ندهید:  اشتباه CalmAV و تاثیر آن در وردپرس

در یلدای همان سال سایت دیجی کالا 45 ساعت مورد این نوع حمله قرار گرفت، که حجم این حمله تا مرز۷۹ گیگابیت برثانیه رسید.

در تابستان سال 96 هم مشاهده شد که سامانه های بانکی کشور مورد این نوع حمله قرار گرفتند و سرویس ابرآروان(ارائه دهنده خدمات زیرساخت ابری) با بزرگترین حمله سایبری در کشور که به بانک پاسارگاد شده بود مقابله کرد.

مجدد در بهار سال 97 بانک های کشور دوباره مورد حمله قرار گرفتند و در بهمن 97 که جدید ترین اتفاق بود ۲۰ کسب و کار آنلاین کشور مورد این حمله قرار گرفتند.

آرین لاوی

آرین لاوی هستم؛ هم بنیانگذار " آقای امنیت " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی امنیت وب و امنیت وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا وبسایت امنی داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن