آموزش امنیت وردپرس

آشنایی با اسکنرهای معروف وردپرس برای شناسایی بدافزارها

امروز در این مقاله قصد داریم تا به شما چند اسکنر آنلاین معروف و مطمعن معرفی کنیم. تا امنیت سایت خودتون رو برسی کنید و از نفوذ به سایتتون جلوگیری کنید.

قابلیت های اسکنرهای آنلاین که می توان به آنها اشاره کرد چک کردن کدهای مخرب، پیوندهای مشکوک، تغییر جهت مشکوک، نسخه وردپرس می باشد.

اما اسکنرهای آنلاین محدود هستند چرا که پایگاه‌داده وردپرس، حساب‌های کاربری، وردپرس، افزونه های وردپرس، و… نمی توانند تست کنند.

امروزه هکرها یا نفوذکنندگان می توانند کدهای مخرب بسیار حرفه ای مخفی کنند یا در قسمتی از فایل های شما قرار دهند که قابل شناسایی نباشد.

اما پیشنهاد من به شما استفاده از فایروال وب سایت Sucuri می باشد. این سرویس افزایش امنیت وب سایت شما را تضمین می کند و حتی قبل از رسیدن کدهای مخرب به سایت شما جلوی آنها رو می گیرد.

اسکن آنلاین وردپرس
اسکن آنلاین وردپرس

حالا با هم به برخی از این اسکنرهای آنلاین می پردازیم که می توانید هر کدوم از اونها رو استفاده کنید.

اسکنر اول Sucuri SiteCheck

اسکن آنلاین وردپرس
اسکن آنلاین وردپرس

ابزاری که توسط sucuri ارائه شده یک ابزار آنلاین است که یکی از بهترین دیوار آتش وردپرس و سایت می باشد. که در سایت شما به دنبال کدهای مخرب، تزریق اسپم، وب سایت بد و.. است.

نکته جالب که توسط ابزار sucuri باید گفت این است که صفحاتی را که از آن لینک شده اند، به صورت اسکن کامل و سریع به شما ارائه می دهد.

اسکنر دوم IsItWP Security Scanner

اسکن آنلاین وردپرس
اسکن آنلاین وردپرس

این اسکنر به شما کمک می کند تا به سرعت وب سایت خود را از بد افزار، فایل های مخرب، تروجان برسی کنید. و حتی وب سایت خود را در مرورگر گوگل ،لیست سیاه و لیست بدافزار مورد برسی قرار می دهد.

این مطلب را از دست ندهید:  تهدید های امنیتی در وردپرس و روش های قطعی حل آنها

اسکنر سوم Google Safe Browsing

اسکن آنلاین وردپرس

Google safe browsing به شما این امکان را می دهد که یک وب سایت یا یک نشانی اینترنتی به طور غیر ایمن نوشته شده است یا خیر. گوگل چندین میلیون آدرس اینترنتی نظارت میکند و اعتقاد دارد که وبسایت های توضیع نرم افزار یا فایل های مخرب را از بین می برد.

اسکنر چهارم WPScans

اسکن آنلاین وردپرس
اسکن آنلاین وردپرس

wpscans یکی دیگر از اسکنرهای آنلاین برای وردپرس است که شما را از وجود کد های مشکوک و فایل های مخرب مطلع می کند. همچنین این وب سایت سعی می کند نسخه وردپرس شما، افزونه های نصب شده و فایل های robots.txt را شناسایی کند.

اسکنر پنجم ScanWP

اسکن آنلاین وردپرس
اسکن آنلاین وردپرس

یکی دیگر از اسکنرهای آنلاین وردپرس scanwp که با شناسایی نسخه وردپرس شما می بیند آیا شما از آخرین نسخه منتشر شده وردپرس استفاده می کنید؟ همچنین برچسب نسخه وردپرس شما را شناسایی می کند که آیا سایت شما آن را نشان می دهد یا خیر.

اسکنر ششم WordPress Security Scan

اسکن آنلاین وردپرس
اسکن آنلاین وردپرس

WordPress Security Scan که سایت آن شاید بدون فیلتر شکن در دسترس شما نباشد این سایت افزونه های وردپرس، نام های کاربری، نسخه وردپرس شما، قالب و… را برای شما مورد آزمون قرار می دهد. همچنین سایت شما را در فهرست مرورگر ایمن گوگل مورد برسی قرار می دهد تا مطمئن شود که در لیست سیاه سایت شما قرار نگرفته است.

آرین لاوی

آرین لاوی هستم؛ هم بنیانگذار " آقای امنیت " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی امنیت وب و امنیت وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا وبسایت امنی داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید