آموزش امنیت وردپرس

آموزش حذف نام قالب در وردپرس

حذف نام قالب در وردپرس یکی از راه های دیگر افزایش امنیت است، امروز قصد دارم در این مقاله به شما آموزش بدهم که چگونه می توانید نام قالب نصب شده روی وردپرس خود را حذف کنید.

خب دلیل اینکه ما بخواهیم نام قالب وردپرس خود را مخفی کنیم چیست؟ یکی از دلایل انجام این کار این است هکر با دانستن نام قالب و ورژن قالب می تواند با پیدا کردن آسیب پذیری قالب سایت شما را مورد حمله قرار دهد.

حذف نام قالب در وردپرس

برای انجام این کار نیاز از شما ابتدا وارد هاست خود شوید، تا تغییرات لازم را انجام دهید، اما برای شروع کار پیشنهاد می شود تا شما یک فایل بکاپ از سایت خود داشته باشد.

قبل از شروع حذف نسخه قالب وردپرس ما سایت خود را اسکن کردیم، که مشاهده می کنید نام قالب، صفحه قالب، سازنده و نسخه قالب موجود می باشد.

آموزش حذف نام قالب در وردپرس
آموزش حذف نام پوسته در وردپرس

اعمال تغییرات در فایل های قالب

وارد هاست خود شوید وارد قسمتی که وردپرس را در آنجا آپلود کرده اید شوید (به صورت پیشفرض در Public html قرار دارد)؛ به دنبال پوشه ای با نام wp-content بگردید، زمانی که وارد پوشه شدید به دنبال پوشه themes باشید. زمانی که وارد پوشه شدید به دنبال نام فایل قالب خود باشید.

ابتدا نام فایل قالب خود را به نام دلخواه خود ویرایش کنید، بعد از اعمال تغییرات وارد فایل شوید و به دنبال فایل style.css باشید.

این مطلب را از دست ندهید:  10 نکته امنیتی که هر وبسایت باید رعایت کند

بعد از آن که فایل را پیدا کردید آن را ویرایش کنید، در تصویر زیر به شما گفته می شود که چه چیزهایی را ویرایش کنید :

آموزش حذف نام قالب در وردپرس
آموزش حذف نام پوسته در وردپرس

Theme Name : شما می توانید در این قسمت نام دلخواه خود را وارد کنید

Theme Url : شما می توانید صفحه قالب خود را در این قسمت تغییر دهید

Author : این قسمت مربوط به سازنده قالب می باشد که شما به صورت دلخواه می توانید تغییر دهید

Author Url : صفحه سازنده قالب

Description : می توانید در این قسمت توضیحات قالب را بنویسید

Requires at least : در این قسمت حدقل ورژن مورد نیاز وردپرس را می توانید بنویسید

Version : می توانید نسخه قالب را تغییر دهید

در آخر فایل مورد نظر را ذخیره کنید. برای تکمیل تغییرات، شما باید نام پوشه قالب مورد نظر را تغییر دهید و فایل screenshot.jpg را حذف کنید و از قسمت پیشخوان سایت خود در قسمت نمایش قالب خود را که تغییر داده اید را انتخاب کنید.

آموزش حذف نام قالب در وردپرس
آموزش حذف نام قالب در وردپرس

بعد از انجام این تغییرات ما دوباره سایت خود را اسکن کردیم تا ببینیم نام قالب یا نسخه قالب به ما نمایش داده می شود یا خیر که با نتیجه زیر رو به رو شدیم.

آموزش حذف نام قالب در وردپرس
آموزش حذف نام قالب در وردپرس

امیدوارم که با این آموزش نحوه حذف نام قالب وردپرس را یاد گرفته باشید.

آرین لاوی

آرین لاوی هستم؛ هم بنیانگذار " آقای امنیت " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی امنیت وب و امنیت وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا وبسایت امنی داشته باشید.

نوشته های مشابه

‫۴ نظرها

    1. سلام سعید جان بعد از اینه تغییرات را داخل style.css انجام دادی و ذخیره کردی باید نام فایل قالب رو تغییر بدی . بعد از انجام تغییرات از قسمت نمایش یک رفرش بزن و نام قالب جدید مشخص می شود. اگر بعد از انجام تغییرات تغییری پیدا نشد باید به یک متخصص بگی برات این کار بکنه چون لازم هست تغییرات دیگری هم اعمال کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن